אבחון תקלות ב- Outlook 2010

Outlook בכלל ו- Outlook 2010 בפרט הוא אחד מלקוחות הדואר האלקטרוני הנפוצים ביותר, Outlook יכול לפעול מול שרתי Exchange של מיקרוסופט, מול שרתי דואר מבוססי Linux/Unix וכמובן גם מול שרתים של מערכות דואר מקוונות (Webmail) כמו Hotmail, Gmail ואחרים. Outlook הכולל בנוסף ללקוח הדואר יומן/לוח שנה, אנשי קשר, ממשק לניהול משימות (Tasks) ועוד הוא כאמור כלי עבודה מרכזי ולכן אין צורך להרחיב ולתאר עד כמה בעייתית עלולה להיות תקלה ביישום. אוסף הטיפים הבא עשוי לאפשר לך לאבחן (Diagnose) את המקור והסיבה לתקלה ובמקרים רבים גם לתקן.

הפעל את Outlook ב- Safe Mode (מצב בטוח)

מצב בטוח (Safe Mode) מאפשר לך להפעיל את היישום בתצורה בסיסית/שלדית ללא הרחבות תוספות, התאמות אישיות ועוד. על מנת לייעל את האבחון ולהגיע במהירות יחסית לרכיב הבעייתי ניתן להשתמש בגרסאות שונות  של מצב בטוח (Safe Mode 1, Safe Mode 3 ועוד). מידע נוסף העוסק במצב בטוח (Safe Mode) ומתגי עזר (Switches) נוספים זמין ב- Microsoft. מידע נוסף זמין ב-  How to start Outlook in safe mode  Outlook Daily Tips

נטרל COM Add-Ins

Add-Ins הם תוספות והרחבות המאפשרות לך לשפר ולהרחיב את הפונקציונליות של אאוטלוק. במקרים מסוימים עלולים Add-ins לגרום לפעולה בלתי תקינה (מעבודה איטית ועד לקריסה מוחלטת)  של אאוטלוק, נטרול מדורג ומבוקר של ה- Add-Ins מאפשר לך לשלול או לאשר מעורבות Add-ins בבעיה. מדריך המסביר כיצד לנטרל Add-ins זמין ב: Addictive Tips

נטרל חשבונות וקבצי ארכיון

אאוטלוק תומך בריבוי חשבונות, במידה ומוגדרים מספר חשבונות רצוי לבצע נטרול מבוקר ומדורג של החשבונות ולהפעיל כל חשבון בנפרד כך שניתן יהיה לאשר או לשלול קשר של חשבון מסוים לבעיה אותה אנו מנסים לאבחן ולפתור.

צור פרופיל אאוטלוק חדש

צור פרופיל אאוטלוק חדש על מנת לשלול קשר בין הבעיה ובין הפרופיל הפעיל. מדריך מפורט להגדרת פרופיל חדש זמין ב-מיקרוסופט (עברית).

הפעל את המחשב באמצעות משתמש שונה

על מנת לשלול קשר בין פרופיל המשתמש (משתמש המחשב ולא פרופיל האאוטלוק) והבעיה כנס למחשב (Login) באמצעות משתמש שונה מזה הפעיל.

מידע נוסף זמין במאמר:
Outlook 2010 / Outlook 2013: אבחון תקלות, תיקון ותחזוקה באמצעות ה- Command-line Switches

 

הרשם

אנו מזמינים אותך להירשם לערוץ היוטיוב של האתר

התגובות סגורות.