ניטור תעבורת האינטרט

כלים המאפשרים למשתמש לנטר (Monitor) את תעבורת האינטרנט של המחשב עשויים לתרום באופן משמעותי ליכולתו של המשתמש לזהות פעילות חריגה ו/או זדונית. כלי הניטור מאפשרים למשתמש (שיש לו את הידע הנדרש) לזהות את היישומים, התוכניות (Apps/Programs) והפרוססים (Processes) המשתמשים ברשת האינטרנט. בחינת המידע המתקבל (בעקבות הניטור) עשויה לאפשר זיהוי יישומים לא מוכרים ו/או לא מורשים, יישומים הצורכים רוחב פס (Bandwidth) בנפח שאינו סביר ועוד. להלן, תיאור תמציתי של כלים שעשויים לאפשר לך לגלות מי הם היישומים המשתמשים ברשת האינטרנט ומהו רוחב הפס הנצרך.

#  Windows 10 Data Usage
כלי מובנה במערכת ההפעלה Windows 10 (גרסה 1703 ומעלה) המציג למשתמשים את רשימת היישומים הצורכים רוחב פס ואת רוחב הפס (MB/GB) אותו צורך כל יישום. כלי העזר, המנטר את התעבורה העוברת דרך כרטיסי ה- Ethernet ו/ או ה- WiFi מציג את נתוני התעבורה של 30 הימים האחרונים. על מנת לצפות במידע המנוטר (ברשימת היישומים המשתמשים באינטרנט), בצע את הפעולות הבאות:

  • לחץ על כפתור Start ואח”כ על Settings (לחילופין, ניתן ללחץ על שילוב המקשים Win + I).
  • לחץ על Network & Internet ואח”כ Data Usage
  • לחץ על כרטיס הרשת הרלוונטי, Ethernet או WiFi

הערות והרחבות:

  • הכפתור Reset usage stats מאפשר לך לאפס את המידע שנאסף עד הלחיצה ולהתחיל בניטור מחדש. מידע נוסף זמין ב: Microsoft
  • הכפתור Set limit מאפשר לך להגביל את השימוש ברוחב הפס, מידע נוסף זמין ב: Microsoft

#  Resource Monitor 
כלי עזר מובנה במערכת ההפעלה המאפשר לך לנטר (גם) את פעילות הרשת (Network). בפועל, מאפשר לך הכלי הוותיק (והיעיל) לנטר את תעבורת הרשת (Network Activity), לקבל את רשימת הפרוססים המשתמשים במשאבי הרשת (Processes with Network Activity), לנטר TCP Ports ועוד. על מנת להפעיל את הכלי (המיועד למשתמשים שיש להם את הידע הטכני הנדרש) הקלד בתיבת החיפוש resmon ולחץ את היישום המתקבל בתוצאות החיפוש. מידע נוסף זמין ב: Cnet

#  יישומי צד שלישי:

  • NetworkUsageView, יישום נייד, תוכנה חינמית.
  • GlassWire, גרסה חינמית (מוגבלת) זמינה באתר היצרן.

Windows 10..I, Networking..I, Security..I

הרשם

מערכת האתר מזמינה אותך להצטרף לדף הפייסבוק Suppware-C ולדף ה- Linkedin

התגובות סגורות.